Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Siemię lniane było uprawiane w różnych celach, ale obecnie jest najczęściej używane jako żywność. Może być spożywane na surowo jako całe nasiona, zmielone na proszek lub zmielone na mączkę. Olej tłoczony z nasion lnu jest również jadalny i stosowany w różnych produktach spożywczych. 

Oprócz zastosowania w żywności, siemię lniane było przedmiotem licznych badań dotyczących jego potencjalnych korzyści dla zdrowia. Na przykład jedno z badań wykazało, że siemię lniane obniża poziom cholesterolu poprzez hamowanie działania enzymu produkowanego przez wątrobę; inne badanie wykazało, że zmniejsza ono ryzyko chorób serca.

Jednak tylko kilka badań przyjrzało się temu, jak siemię lniane może wpływać na naszą urodę i sposób jej pielęgnacji. W jednym z chińskich badań naukowcy stwierdzili, że olej lniany był skuteczny w walce z trądzikiem, gdy był stosowany miejscowo. W innym chińskim badaniu na pacjentach z egzemą (przewlekłym stanem zapalnym skóry), objawy egzemy zmniejszyły się po zastosowaniu miejscowo oleju lnianego i nałożeniu na to kremu nawilżającego. Teoria stojąca za tymi wynikami jest taka, że związki znajdujące się w nasionach lnu są podobne do tych, które znajdują się w oleju rybnym i innych źródłach. Uważa się, że związki te są w stanie naprawić uszkodzenia naskórka. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .