Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Najważniejsze, aby wiedzieć, że trądzik hormonalny nie ma nic wspólnego z czystością, pielęgnacją, brudną skórą lub złą dietą. Ma wszystko do czynienia z układem hormonalnym organizmu i jak reaguje na dojrzewanie i menopauzę. Dobra wiadomość jest taka, że możesz podjąć kroki, aby go kontrolować.

Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie od konsultacji. Twój dermatolog będzie w stanie zdiagnozować problem i rozpocząć u Ciebie drogę do leczenia. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia trądziku hormonalnego, w tym leki na receptę, takie jak tabletki antykoncepcyjne, spironolakton i izotretynoina.

Jeśli nie czujesz się komfortowo przyjmując codziennie tabletki, lekarz może zasugerować stosowanie miejscowo retinoidów, takich jak Retin A lub Differin. Może również przepisać Ci krem do skóry zawierający tretinoinę lub adapalen, a także krem z antybiotykiem, taki jak klindamycyna 1% lub erytromycyna 3%.

Jeśli wolisz leczyć trądzik w domu, istnieje wiele produktów dostępnych bez recepty, które zawierają nadtlenek benzoilu, kwas glikolowy, kwas salicylowy i siarkę. Ważne, by pamiętać, że leczenie takiego trądziku jest zazwyczaj długie, więc nie zniechęcaj się w pierwszych miesiącach. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/ .