Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Drzewa są doskonałym wyborem dla Twojego ogrodu i istnieje wiele korzyści z wyboru określonego rodzaju w stosunku do innych. Dwa główne rodzaje do wyboru to drzewa zimozielone i liściaste. Drzewa wiecznie zielone to drzewa, które pozostają zielone przez cały rok i nie zrzucają liści jesienią, natomiast drzewa liściaste zrzucają liście co roku. Zarówno drzewa wiecznie zielone, jak i liściaste przynoszą piękno do domu, ale jeden typ może być lepiej dostosowany do konkretnego obszaru niż drugi. Więcej na temat ogrodu znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .

Oto lista kilku popularnych evergreenów:

Ostrokrzewy 

Są one jednym z najbardziej popularnych roślin zimozielonych, zwłaszcza na wakacje. Mogą one rosnąć w dowolnym miejscu od 1-12m wysokości i około 1-4m szerokości. To drzewo musi być posadzone w pełnym słońcu lub częściowym cieniu, ponieważ nie toleruje pełnego cienia.

Ostrokrzew jest znany z czerwonych jagód, które rosną na nim w miesiącach zimowych (grudzień/styczeń). Te jagody mogą być trujące, jeśli nie są przygotowane prawidłowo, więc upewnij się, że wiesz, co robisz, zanim spróbujesz użyć ich jako żywności.

Jałowce 

Jałowce są również bardzo popularne wśród architektów krajobrazu, ponieważ są w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. Mają niebieskie jagody, które mogą być używane jako żywność.

Tuje

Tuje są jednymi z pierwszych roślin, które zakwitają wiosną. Są również miłym wyborem, jeśli masz małe podwórko, ponieważ rosną do 10 stóp wysokości.