Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Wielkanoc to Święta, które w naturalny sposób kojarzą się z wiosną. Dlatego przygotowując nasz dom na ich nadejście warto stworzyć przepiękne dekoracje. Wcale nie muszą być one wykonane z plastiku. Do dyspozycji mamy wiele naturalnych materiałów.

Jak przygotować naturalne dekoracje świąteczne?

Do tego celu idealnie nadają się gałązki wierzby, leszczyny, a nawet forsycji. Jeśli przyniesiemy je odpowiednio wcześniej przyniesiemy do do domu. Pojawią się pączki, a nawet pierwsze listki. Taki bukiet możemy dodatkowo ozdobić wydmuszkami wykonanymi z przepiórczych jajek. Taka dekoracja jest elegancka, jednocześnie urocza.

A co na stół?

Przepiękną dekorację będzie stanowić rzeżucha. Musimy ją oczywiście odpowiednio wcześniej wysiać.  Taka zielona łączka nie tylko świetnie się prezentuje, ale do tego jest smaczna i zdrowa. Na rzeżusze możemy ułożyć własnoręcznie pomalowane pisanki, a nawet pospolite jaja ugotowane na twardo.

Możemy też stworzyć piękną kompozycję z pisanek. Do tego celu przyda nam się spora miska albo duży talerz. Aby kompozycja wyglądała ciekawiej możemy do jej stworzenia jajek różnej wielkości.

Jak stworzyć własnoręcznie wykonane pisanki?

W sklepach znajdziemy specjale farbki. Dzieciaki będą miały świetną zabawę przy dekorowaniu jajek. Dla wielbicieli naturalnych metod pozostają sposoby naszych babć. Gotowanie w łupinach cebuli czy burakach. Możliwości jest całkiem sporo. Warto podpytać nasze mamy i babcie jak dawniej malowano jajka czy dekorowano dom. Dzięki temu możemy swobodnie łączyć najnowsze trendy i tradycję.