Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

To, jak się czujemy, może bezpośrednio wpływać na to, jak myślimy, dlatego ważne jest, aby rozważyć, jak czynniki środowiskowe, takie jak czystość, mogą ostatecznie wpłynąć na wydajność umysłową.

Biurko 

Ściśle związane z czystością są myśli o miejscu pracy i o tym, co jest pod ręką. Jeśli rozprasza Cię bałagan i zagracenie, zwłaszcza na biurku, będziesz bardziej skłonny do odchodzenia na boczny tor i poświęcania mniej czasu na skupienie się na jednym zadaniu. Jak większość ludzi wie, istnieje bezpośredni związek pomiędzy zagraconym miejscem pracy a niejasnym myśleniem. Nietrudno zauważyć, dlaczego tak jest: jeśli masz zbyt wiele rzeczy wokół, które odwracają twoją uwagę od zadania pod ręką, lub jeśli twoje biurko lub inny obszar roboczy nie jest wystarczająco czysty, abyś czuł się komfortowo pracując w nim, twój umysł nie pozostanie na torze przez długi czas.

A co z higieną? 

Nie tylko to, co znajduje się w naszym otoczeniu ma tu znaczenie. Fakt, że jesteśmy otoczeni ludźmi przez cały dzień, również wpływa na naszą zdolność do koncentracji. (Pomyśl, jak to musi wyglądać dla tych, którzy pracują w otwartych przestrzeniach biurowych). Nasze zmysły odbierają zapachy, aromaty i obrazy przez cały dzień, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://talkword.pl/ .