Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Masaż dłoni ma wiele fizjologicznych efektów, które mogą zmienić nastrój odbiorcy, poprawić jego ogólny stan zdrowia, zmniejszyć ból i poziom stresu oraz poprawić jakość snu.

W jednym z badań z udziałem 12 ochotniczek naukowcy odkryli, że 30-minutowy masaż dłoni doprowadził do natychmiastowego obniżenia ciśnienia krwi i wzrostu stężenia melatoniny (melatonina to hormon, który pomaga regulować rytm snu). Jednak najciekawszym odkryciem było to, że te korzystne efekty utrzymywały się jeszcze przez kilka dni po masażu.

W innym badaniu przeprowadzonym na 16 ochotnikach z przewlekłym bólem dolnej części pleców, naukowcy odkryli, że ci, którzy otrzymali 15-minutowy masaż dłoni, doświadczyli natychmiastowego zmniejszenia zarówno bólu, jak i poziomu niepokoju.

Masaże dłoni to doskonały sposób na relaks po długim dniu. Można je wykonać w zaciszu własnego domu i nie wymagają one profesjonalisty. Korzyści dla zdrowia to jednak coś więcej niż tylko relaks; to także dobry sposób na rozładowanie stresu, zwiększenie krążenia krwi i poprawę elastyczności stawów. Nacisk wywierany na dłonie podczas masażu ręcznego zwiększa poziom oksytocyny w organizmie, która jest również znana jako „hormon miłości”. Hormon ten pomaga nam wykrywać wskazówki społeczne i odgrywa kluczową rolę w naszym rozwoju emocjonalnym. Masaż dłoni pomaga również zmniejszyć ból, zapobiega dolegliwościom serca i ma działanie przeciwstarzeniowe na naszą skórę. Więcej o podobnych zabiegach znajdziesz na stronie https://vibeglow.pl/ .