Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Jeśli chodzi o konserwację samochodu, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoją inwestycję. Ważne jest, abyś miał podstawowe zrozumienie silnika i jego części, abyś mógł odpowiednio o niego zadbać.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o silnik w samochodzie:

  1. Zaprzestań jazdy po tym, jak zabraknie Ci gazu. Powinieneś zawsze wozić pełny bak gazu, aby nie utknąć z martwym akumulatorem, jeśli wskaźnik paliwa zgaśnie. Gdy zabraknie Ci paliwa, użyj awaryjnego sygnalizatora(ów) i wezwij pomoc drogową.
  2. Dbaj o regularną wymianę oleju. Jest to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu Twój pojazd będzie działał dobrze i długo. Brak wymiany oleju co 3000 mil spowoduje, że do układu dostanie się osad i zanieczyszczenia, co z kolei spowoduje, że układ ulegnie awarii szybciej niż w przypadku wymiany oleju co 4 830km lub nawet częściej, jeśli Twój samochód tego wymaga!

  3. Regularnie sprawdzaj poziom płynu chłodzącego. Jeśli trzeba go uzupełnić, upewnij się, że robisz to wyłącznie wodą destylowaną, a nie wodą z kranu, ponieważ powoduje ona powstawanie korozji i osadów w układzie, które z czasem mogą uszkodzić ważne części i spowodować wycieki, które mogą nie być widoczne z góry.

Więcej o motoryzacji znajdziesz na stronie https://automission.pl/ .