Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Kiedy piszesz tekst, możesz mieć wrażenie, że nie masz nic do powiedzenia. Zdarza się to najlepszym z nas – wpatrujesz się w pusty ekran lub stronę, zastanawiając się, od czego zacząć. Kiedy tak się dzieje, czas poszukać inspiracji gdzie indziej.

Miejsca, w których można szukać pomysłów, są wszędzie. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie odbiorców, dla których piszesz. Będą oni w stanie podsuwać Ci pomysł za pomysłem, jeśli są świadomi, jakiego rodzaju treści chcieliby widzieć na Twoim blogu, lub jakiego rodzaju posty chcieliby mieć na Facebooku lub Twitterze. Jeśli są pewne tematy, które omawiali z Tobą w przeszłości i wykazywali zainteresowanie, będą one szczególnie pomocne w kierowaniu treścią, którą tworzysz.

Inspiracji możesz szukać również w źródłach spoza grona Twoich odbiorców – czy to w czasopiśmie branżowym, na innym blogu, czy nawet w przypadkowym artykule w sieci (znajdź coś, co z Tobą rezonuje i wydaje się istotne dla odbiorców Twojego bloga).

Ponadto istnieje sprawdzony sposób na czerpanie inspiracji podczas pisania artykułów (czy to dla biznesu, czy dla przyjemności): przeglądaj magazyny, które dotyczą tego samego typu rzeczy, co Twój wpis na blogu – dzięki temu będziesz miał więcej pomysłów na to, co robią ludzie w Twojej branży i jak to robią.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://writtedly.pl/ .