Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Na co tracimy najwięcej pieniędzy? (To nie jest to, co myślisz.) Są oczywiste rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy: czynsz, jedzenie, ubrania, media. I są też inne rzeczy, które zawyżają nasze rachunki – rachunki za zakup nowych przedmiotów, takich jak telefony i komputery. 

Na tych listach brakuje czegoś, co w rzeczywistości może nas kosztować o wiele więcej niż którakolwiek z tych rzeczy: niedbałości. Co rozumiemy przez niedbałość? Mamy na myśli drobne nawyki, zachowania i wybory, których dokonujemy na co dzień, a które zwiększają nasze szanse na utratę lub zniszczenie czegoś cennego. Krótko mówiąc, rzeczy, na które tracimy najwięcej pieniędzy, nie są rzeczami, których wymiana lub naprawa kosztuje niebotyczne kwoty; są to rzeczy, które nie muszą być w ogóle wymieniane lub naprawiane, jeśli tylko wyjdziemy z siebie, aby o nie zadbać.

Telefony i komputery na naszej liście mogą być coraz częściej wymieniane ze względu na czynniki, takie jak postęp technologiczny i zmieniające się gusta, ale również używamy ich częściej i na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. Nasze smartfony mogły zastąpić nasze aparaty fotograficzne i odtwarzacze muzyki, ale stały się również naszym głównym źródłem rejestrowania wspomnień, komunikacji z przyjaciółmi i rodziną, czytania książek i artykułów dziennikarskich. Warto się zastanowić czy tego potrzebujesz. Więcej na temat finansów znajdziesz na stronie https://finanseweb.pl/ .