Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny
Źródło: pixabay.com / Gallila-Photo

Dach jest tą przegrodą, przez którą dochodzi do dużych strat ciepła. Na szczęście, istnieją sposoby, by poprawić właściwości izolacyjne dachu. Poniżej przybliżamy najczęściej wybierane materiały wykorzystywane w ocieplaniu dachów – prezentujemy ich parametry użytkowe oraz podpowiadamy kiedy warto je stosować.

Materiały izolacyjne na dach 

Przez powierzchnię dachu uchodzi nawet 25 % energii cieplnej danego budynku. Odpowiednia troska o tę część domu z pewnością wyjdzie na dobre wszystkim jego mieszkańcom. W termoizolacji dachów wykorzystuje się różne materiały. Najbardziej popularna jest wełna mineralna, której właściwości idealnie odpowiadają wymogom stawianym przez zadaszenia. Wełna mineralna świetnie też izoluje dźwięki oraz stanowi barierę dla ognia.

Wełna do termoizolacji występuje w różnych wersjach, wykonanych z odmiennych grup tworzyw. Znajdziesz między innymi wełnę skalną oraz szklaną. Pierwsza wykonana jest ze stopionego materiału skalnego wymieszanego z żywicami. Wełna szklana jest natomiast wykonana z piasku kwarcowego i potłuczonego szkła. Wysokiej klasy systemy izolacyjne na dach znajdziesz pod linkiem: https://thermowhite.info/.

Okna dachowe i schody

W izolacji dachu olbrzymie znaczenie mają także ramy okienne oraz schody prowadzące na strych. Warto wybierać produkty o podwyższonym poziomie izolacji termicznej, które będą przeciwdziałać ochłodzeniu domu w okresie zimowym oraz jego przegrzaniu w okresie letnim. Konstrukcja schodów na strych może być wyposażona w dodatkowe warstwy izolujące, które będą łagodzić dobowe wahania temperatur.