Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Każdy inżynier budownictwa, który w codziennej pracy zawodowej zajmuje się realizacją skomplikowanych i wymagających projektów musi przede wszystkim odpowiednio dobrać oprogramowanie, które pozwoli mu na jak najbardziej sprawnym przeprowadzeniu projektu od początku do końca. Nieoceniony jest taki wybór narzędzia, które pomoże w jak najskuteczniejszym uniknięciu ewentualnych błędów, co nierozerwalnie wiąże się z szybszym ukończeniem projektu oraz uchronieniem się przed dodatkowymi kosztami związanymi z naprawianiem pomyłek. Jednym z programów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie oprogramowanie jest Prota.

Oprogramowanie to zawiera w sobie wszystkie kompetencje potrzebne do implementacji BIM.

ProtaStructure pozwala konstruktorowi na stworzenie, ale także późniejsze analizowanie konstrukcji budowlanych. Oprócz tego posiada opcję, dzięki której możliwe jest sprawne dokonanie zmian w projektach.

ProtaSteel istotnie wspiera projektowanie konstrukcji stalowej oraz posiada narzędzie do tworzenia projektów w 3D.

ProtaDetails pozwala na profesjonalne tworzenie zaawansowanych projektów składających się z wielu części. Możliwość użycia gotowych detali spowodowała zdecydowanie przyspieszenie przygotowania projektu, a przy tym daje szansę na poświęcenie uwagi nawet najbardziej wymagającym szczegółom, które w razem nadają realizacją ostateczny kształt.

ProtaBIM, który pozwala na kooperację z architektami oraz wykonawcami opierając się na wcześniej utworzonych i zapisanych projektach.

Właśnie takie szerokie, wieloaspektowe podejście powinno być kryterium, które zaważy na decyzji o zakupie konkretnego oprogramowania dla inżyniera budownictwa.

Odpowiednie oprogramowanie do projektowania BIM to niezaprzeczalnie jeden z ważniejszych aspektów, który może przyczynić się do jakości przebiegu pracy. Tworzenie tak skomplikowanych projektów jak parametryczne rysunki BIM lub projektowanie konstrukcji stalowej to czynności, które wymagają automatyzacji w możliwie największym stopniu, a do tego konieczny jest odpowiedni program.