Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

 

Inwestorzy, którzy planują zakup solidnego zbiornika na szambo, mają do wyboru zbiornik wykonany z ekologicznego plastiku albo zbiornik betonowy. Okazuje się, że znacznie większą popularnością cieszy się plastikowy zbiornik na szambo. Dowiedz się, dlaczego właśnie taki jest wybierany najczęściej.

 

Zbiornik na szambo a ochrona środowiska 

 

Jeśli chcesz odprowadzać nieczystości w sposób niezagrażający środowisko, co zresztą jest Twoim obowiązkiem, postaw na plastikowe zbiorniki na szambo. Właśnie one wykazują doskonałą szczelność i odporność na wszelkie korozje. Zbiornik wykonany z plastiku jest trwały, z powodzeniem przetrwa dekady podczas intensywnej eksploatacji. Bez problemu można zakopać go w ziemię bez najmniejszego ryzyka pęknięcia czy korozji, przez którą nieczystości mogłyby przedostawać się do gruntu. Co więcej, warto podkreślić, że to właśnie plastikowe zbiorniki na szambo są tańszą inwestycją i można je wybierać wedle wielkości czy pojemności, zgodnie z indywidualnymi potrzebami gospodarstwa domowego. 

Pamiętaj tylko, aby przed nabyciem pojemnika plastikowego na szambo sprawdzić skład surowca, z jakiego został wykonany. Nie może zawierać żadnych substancji, które mogłyby niekorzystnie wchodzić w reakcję z nieczystościami, wodami gruntowymi czy samą ziemią. 

 

Pojemniki na szambo z betonu 

 

Zbiorniki z betonu są znacznie droższe, ale wcale nie oznacza to, że są lepsze. Chociaż ich producenci wskazują, że są idealnie szczelne, to jednak po latach ich eksploatacji beton może ulegać korozji, pęknięciom czy kruszeniu. W takim przypadku zachodzi ogromne ryzyko, że nieczystości zaczną przeciekać i przedostawać się do gruntu, stwarzając zagrożenie dla środowiska.