Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz utrzymać swój rower w sprawności na dłużej. Nie musisz być ekspertem rowerowym, aby je wykonać, wystarczy ktoś, kto kocha swój rower i chce, aby trwał dłużej i działał lepiej. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://familysports.pl/ .

Czyszczenie

Wszystko, czego potrzebujesz do wyczyszczenia roweru, to ciepła woda, łagodne mydło (możesz użyć płynu do naczyń lub nawet mydła do rąk, jeśli tylko je masz), stara szczoteczka do zębów i ręcznik. Użyj wody i mydła, aby zmyć kurz i zanieczyszczenia z ramy, kół i pedałów. Będziesz chciał dobrze spłukać po czyszczeniu, aby nie pozostały resztki mydła. Jeśli na łańcuchu lub innych częściach roweru znajduje się smar lub olej, przed zakończeniem mycia wodą warto przetrzeć je szmatką lub ręcznikiem papierowym nasączonym alkoholem lub innym rozpuszczalnikiem.

Rdza

Jeśli na Twoim rowerze znajduje się rdza, w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego dostępnych jest wiele produktów, które świetnie się sprawdzą – upewnij się tylko, że nie zawierają amoniaku (który jest zbyt ostry dla Twojego roweru). A jeśli nie możesz znaleźć w sklepie niczego, co by Ci się podobało, spróbuj poszukać w Internecie – jest tam wiele różnych produktów, które spełnią swoje zadanie.

Kondycja

  1. Co tydzień sprawdzaj ciśnienie w oponach.
  2. Regularnie czyść łańcuch i przerzutki za pomocą szczotki i środka odtłuszczającego.
  3. Wymieniaj łańcuch corocznie lub przynajmniej raz na dwa lata.
  4. Co kilka tygodni smaruj łańcuch mokrym smarem, uważając, aby nie dostał się na ubranie lub skórę.