Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny

Opony są ważnym elementem gokarta, zwłaszcza jeśli osoba z niego korzystająca będzie jeździć po drogach nieutwardzonych lub w terenie. Właściwe opony zapewnią kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo i stabilność, natomiast niewłaściwe opony mogą być niebezpieczne, a nawet spowodować wypadek. 

Najważniejszą kwestią przy wyborze opon do gokarta jest trakcja. Gokarty to małe, lekkie pojazdy bez wspomagania kierownicy i hamulców, więc potrzebują dobrej przyczepności, aby poruszać się bezpiecznie i szybko. Wybór opony o wysokim profilu pomoże zapewnić większą trakcję niż opona o niższym profilu.

Wzór bieżnika jest również ważny dla trakcji, jak również dla zdolności prowadzenia. Głęboki wzór bieżnika z szerokimi blokami zapewni lepszą trakcję, ale nie będzie się tak dobrze prowadził na suchej nawierzchni, jak płytki wzór bieżnika z wąskimi blokami. Wzór bieżnika z ukośnymi lamelami (małe nacięcia) zapewnia najlepsze z obu światów: dobre prowadzenie na suchej nawierzchni i przyzwoitą trakcję w terenie. Należy rozważyć, jak często gokart będzie jeździł po mokrej nawierzchni lub w mokrych warunkach pogodowych, ponieważ może to wpłynąć na wybór opony z głębszymi lub płytszymi lamelami na ścianach bocznych. Więcej motoryzacyjnych artykułów znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .